Poslanci byli jen krůček od toho, aby vyšli vstříc developerům a zlevnili zabírání půdy. Novelu zákona o ochraně půdního fondu odmítli až v posledním čtení na páteční schůzi.

Nikdo z nich přitom dopředu nevěděl, že se má zákon měnit. Členové sněmovního výboru pro veřejnou správu ho totiž schovali jako přílepek do stavebního zákona. Předseda výboru kvůli tomu nyní mění pravidla jak zákony přijímat.

"Pokud poslanci budou chtít jedním zákonem měnit jiný, který s ním nesouvisí, budou to muset ohlásit dopředu a musí k tomu být i stanovisko příslušného ministerstva," řekl předseda výboru pro veřejnou správu Stanislav Polčák (Top09).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.