Osudy rodiny Ewingů diváky i po dvaceti letech stále táhnou - první díl nové řady legendárního seriálu Dallas vidělo ve středu na americké televizní stanici TNT 6,9 milionu lidí.

Podle TNT, která čísla zveřejnila, je to letos rekordní sledovanost mezi seriály na kabelových programech.

K oživení seriálu Dallas, který se na obrazovkách poprvé objevil už v roce 1978, se televize rozhodla loni, tedy přesně dvacet let po odvysílání posledního dílu této ságy, který běžel v roce 1991.

Děj nové desetidílné řady se soustředí na neshody mezi potomky petrolejářské rodiny Ewingů ohledně dalšího směřování dynastie. Arogantního ropného magnáta J. R. Ewinga zvaného Džejár si opět zahrál veterán Dallasu Larry Hagman a jeho mladšího bratra Bobbyho Patrick Duffy. Džejárovu manželku Sue Ellen, teď ale už jen bývalou, ztvárnila opět Linda Grayová.

Nová generace

Novinkou v obsazení jsou naproti tomu představitelé nové generace. Důležitou úlohu budou mít synové Džejára a Bobbyho, které hrají herci známí z jiného populárního seriálu Zoufalé manželky - Josh Henderson a Jesse Metcalfe.

V seriálu se objeví také Jordana Brewterová známá z akčního filmu Rychlí a zběsilí, která se jako Elena dostane do milostného trojúhelníku s mladými Ewingy.

Seriál, jehož děj se soustředil hlavně na spory dvou texaských petrolejářských rodin, v letech 1978-1991 vysílala televize CBS. Jednotlivé epizody sledovaly i desítky milionů diváků. V roce 1980 si televizi naladilo 83 milionů diváků, aby zjistili, "kdo střelil Džejára" v jedné z nejdramatičtějších dějových linií.

TNT má zatím natočených deset nových dílů, ale pokud se setká s kladnými ohlasy, bude patrně dál pokračovat.

Související