Manželé Pechovi se synem a jeho přítelkyní vstali v sobotu už ve dvě hodiny ráno a o hodinu později vyjeli z Olomouce do Lán. Chtěli být mezi prvními návštěvníky, kteří se dostanou do otevřeného letního sídla prezidenta za doprovodu první dámy Livie Klausové.

Povedlo se. Když v šest hodin do ospalé středočeské vesničky dorazili, byli u brány jako druzí. A Livia Klausová je skutečně po zámku provedla.

"Lidé byli tak nadšeni prvním otevřením zámeckých prostor, že neustále psali, kdy se uskuteční znovu. To mne potěšilo, a proto jsme se jim snažili vyhovět," říká prezidentova manželka.

Během víkendu jich do Lán dorazilo celkem 9950.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.