Čeští radikálové se snaží získat mládež. Po vzoru německých soukmenovců přenesli do českých podmínek například akci Schullhof, tedy školní dvůr. Rozdávají při ní své letáky, program či komiksy s rasistickou tematikou. Na téma upozorňuje i nedávno vydaná zpráva ministerstva vnitra o extremismu. Cílení na mládež zařadila mezi hlavní trendy ve vývoji extremistických scén.

Jednu ze zatím posledních akcí Školní dvůr uspořádala radikální Dělnická mládež 3. června u Masarykovy střední zemědělské školy v Opavě. Její členové rozdávali třeba letáky s nápisy Nacionalismus je cool, aby mládež oslovili jejím jazykem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.