Měla to být chlouba Univerzity Karlovy. V nových učebnách paláce v centru Prahy měli podle plánu vysokoškolští učitelé přednášet více než tisícovce studentů filozofické fakulty. Jenže dva roky poté, co škola nemovitost koupila, slouží budova jen jako skladiště.

Přitom ministerstvo školství univerzitu popohánělo k tomu, aby smlouvu na koupi paláce uzavřela co nejrychleji. Teď však ministerští úředníci opakovaně odmítají poskytnout peníze na jeho rekonstrukci.

V domě za 400 milionů korun teď nejsou ani učebny, ale ani ti, kdo se v nich měli učit – slouží jako depozitář nepotřebného vybavení a cenných odlitků.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.