Podivné okolnosti dva roky starého nákupu dvou klasicistních budov v centru Prahy, které za 400 milionů korun pořídila Univerzita Karlova, požaduje vysvětlit premiér Petr Nečas. A to přímo od ministerstva školství. Firma, která nemovitosti škole prodala, je totiž tři roky předtím pořídila od Českých drah za polovinu ceny.

V případu figurují čtyři rozdílné posudky znalců, jejich odhady se rozcházejí o 280 milionů korun. Univerzita v budovách zamýšlela vybudovat nové učebny pro více než tisíc studentů a stovku učitelů.

Premiérovi se případ paláců v pražské Opletalově ulici dostal na stůl už před dvěma lety. Tvrdí to tehdejší ministr školství Josef Dobeš s tím, že za Nečasem přišel s podezřením z manipulace s veřejnými penězi. Premiér však podle Dobešových slov dal transakci zelenou. Nečas to však dnes popírá.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.