Když si ministerstvo dopravy zjišťovalo, jak jsou dopravní odbory českých měst a jejich počítače připraveny na letní přechod na moderní software, zůstali úředníci v šoku: zjistili totiž, že v celé republice mají na odborech dopravy dohromady jen 9 strojů, které klíčovou změnu zvládnou.

Ministr Pavel Dobeš (LIDEM) tak musel dát bleskový příkaz: dejme radnicím ze svého 10 milionů korun a ať si co nejdříve hromadně vymění na odborech dopravy počítače.

„Na každou přepážku jsme uvolnili zhruba 9 700 korun,“ vypočítal ministerský mluvčí Martin Novák.

Účelová dotace by měla z velké části stačit na pořízení kvalitního počítače a ulevit tak zpravidla napnutým obecním rozpočtům. Obce případně doplatí maximálně jeden až dva tisíce korun.

Jde hlavně o čas. Pokud by úředníci nové stroje nedostali, čekaly by je už od července neřešitelné trable – zkolaboval by jim program, který eviduje všechna motorová vozidla. Řidiči by tak například nemohli přihlásit žádné nové auto či motocykl.

Takzvaný centrální registr vozidel totiž od začátku prázdnin poběží v úplně nové, datově náročné aplikaci a staré stroje by bezproblémový přechod na modernější software za 37 milionů korun vůbec nezvládly.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.