HN se podařilo získat vizualizace projektu, který chtějí majitelé na místě původní Petrovy boudy postavit. Nová Petrovka by podle nich měla mít kvádrový tvar, dvě podlaží a plochou střechu a bude sloužit jako vysokohorský hotel pro turisty.

Oproti původní stavbě, která byla díky své architektonické unikátnosti kulturní památkou, je ale zamýšlený projekt o dost menší, s téměř polovičním půdorysem.

"Chceme, aby byla tak pro čtyřicet hostů a ne pro dvě stě jako ta původní. Podle našeho názoru je dnes už vysokohorská ubytovna pro dvě stě lidí předimenzovaná. Je to zbytečné tam stavět takhle velký objekt,“ říká Lucie Horčičková ze firmy Snowy Chalet.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.