Pražští zastupitelé ve čtvrtek odsouhlasili vyhlášení nového miliardového tendru na svoz komunálního odpadu. Hodnota šestileté zakázky by měla být 7,34 miliardy korun bez DPH. Tendr na svoz odpadu připravovalo město už loni, ale nakonec byl zrušen.

Nejdůležitější bude pro Prahu cena. "Suma 7,34 miliardy je však předpokládaná cena, která vznikla na základě vyhodnocení mého odboru, avšak není to stanovená cena nejvyšší možná. Ta bude známa až po otevření a vyhodnocení obálek s nabídkami," řekl radní pro životní prostředí Radek Lohynský (ODS).

"To, co dnes prošlo zastupitelstvem, je vypsání záměru města Prahy na svoz odpadu. Jsou tam nastaveny základní hodnoty toho tendru," dodal Lohynský.

Nová zakázka má trvat pouze šest let. "Tentokrát to je na kratší dobu, protože nám na to vyšla nejlépe predikce na množství odvezeného odpadu. Navíc na pět let vycházejí i odpisy techniky. Tudíž šestý rok nám přišel jako nejméně diskriminační a vyšel i v rámci hodnocení nezávislého posudku nejlépe," prohlásil radní Lohynský.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.