Chtěli byste hypotéku se sníženou sazbou o 0,3 procenta nebo slevu 0,5 koruny na litr pohonné hmoty u Benziny? Nebo třeba zdarma kredit v hodnotě 180 korun od Vodafonu? 

Tyto a další výhody nově nabízí slevový portál pro členy odborů, za kterým stojí české odborové svazy ve spolupráci s několika velkými společnostmi. Na projektu se podílí například České dráhy, Equa bank či Tesco Stores ČR.

Server v pátek zprovoznila na internetu Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS).

Registrovaným členům portál nabízí různé benefity. Odboráři si od jeho spuštění slibují příliv nových členů, zúčastněné firmy zase nové zákazníky.

Na portálu dostanou zájemci z řad odborářů hned po registraci do věrnostního programu zdarma platební kartu s 500 korunami. Poté mohou čerpat různé slevy například na jízdu vlakem, pohonné hmoty či nákupy.

Zástupci ČMKOS v pátek na tiskové konferenci uvedli, že úvodní členský benefit v hodnotě 500 korun budou financovat pouze partneři, kteří se do tohoto projektu zapojili, a díky tomu mohou získat statisíce nových zákazníků.

"Do projektu vkládám velké naděje. Odborářům i jejich rodinám může ušetřit nemalé finanční prostředky, což v dnešní těžké době každý přivítá," uvedla místopředsedkyně ČMKOS Radka Sokolová.

Zástupci ČMKOS, které zastřešují 30 svazů a mohou se pyšnit půl milionem členů, vypočítali, že pokud všichni jejich současní členové využijí aspoň základních výhod uveřejněných na portále, ročně ušetří za výdaje na služby a výrobky běžné spotřeby několik miliard korun.

Přímo na benefitním portálu Odboryplus.cz ČMKOS vedle nabídky bonusů vypočetla i výhody členství v odborech a nechybí ani žádost o přijetí do odborového svazu. Sokolová připustila, že tento projekt může mít příznivý vliv na vývoj počtu odborářů, kterých v posledních letech ubývá.

"Projekt teprve startuje a budeme členům přinášet stále nové nabídky," podotkla Sokolová. Program se bude v budoucnu zaměřovat na snižování výdajů v oblastech, které podle Sokolové členy odborů nejvíce zatěžují, jako jsou například náklady na energetiku, telekomunikace či potraviny.

Související