Filmový debut umělecké skupiny Rafani nazvaný 31 konců/31 začátků je experimentem, u kterého je obtížné najít hlavní téma. Mluví se v něm hodně o Praze, alternativní kultuře, anarchii nebo také o štěstí.

Přitažlivost snímku, oceněného loni na festivalu v Jihlavě, spočívá hlavně v tom, že je absolutně nekonvenční. A také, že je snadno dostupný - ode dneška si jej zdarma ke stažení nabízí portál DAfilms.com.

Jak dostávat filmy k divákům

V českých poměrech bezkonkurenční internetová databáze s mezinárodním propojením však obyčejně bezplatná není. Každý z jejích titulů lze mít za tři různé ceny, záleží na formátu. Nejlevnější - často za euro - je ke zhlédnutí on-line, následuje AVI a nejdražší je formát DVD za tři až pět eur.

Podobně jako Rafani byl letos několik týdnů zdarma nabízen snímek o Arnoštu Lustigovi Devět životů. Bez poplatků si jej zájemci mohli stáhnout v únoru, tedy na první výročí spisovatelova úmrtí. Devět životů si tehdy stáhlo téměř deset tisíc lidí, sledovanost byla pravděpodobně podstatně vyšší. To je na český dokument velmi dobrá statistika. Obvykle si dokumenty umístěné na DAFilms.com stáhne několik stovek zájemců.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.