"Když jsem podepisovala nějaké papíry, nezajímalo mě, co to je. Protože to bylo u notáře, myslela jsem, že nemůže jít o žádný podvod," řekla u soudu Šárka Vidličková, někdejší jednatelka společnosti Bret, pomocí níž mělo několik mužů okrást stát na daních o 177 milionů. Když se v roce 2004 jednatelkou stala, byla na mateřské dovolené a podnikat rozhodně nechtěla.

"Kamarádka mě poprosila, jestli si nemůžu zhruba na měsíc 'vzít na sebe' jednu firmu, pak se měla předat dál. Hodně mi pomáhala, rozuměly jsme si a ráda jsem jí vyhověla," uvedla Vidličková. Stačilo podepsat jen pár papírů.

Jenže z jednoho měsíce se stalo několik, až to skončilo návštěvou pracovníků finančního úřadu a uvalení exekuce na dům.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.