Praha zřejmě zruší stomilionový tendr na dodávku Opencard, který vyhlásila loni v červnu. Přihlásilo se do něj málo uchazečů, město by proto chtělo vypsat nové výběrové řízení. Návrh v úterý odsouhlasili pražští radní.

Karty opencard pro metropoli v minulosti zajišťovala firma Haguess, pro ni je ale vyráběly jiné firmy. Nyní chtěla Praha uzavřít rámcovou smlouvu přímo s výrobcem opencard. Měla vybrat tři vítěze, kteří by plastové karty s čipem dodávali po dobu čtyř let. 

Do tendru se podle dřívějších informací přihlásilo pět firem, mezi kterými byly například Česká pošta, Wincor Nixdorf nebo dosavadní dodavatel Monet+. Tři z nich ale byly vyloučeny.

Původně se počítalo s tím, že hlavní město bude potřebovat statisíce Opencard pro ty, jejichž kartám letos a v následujících letech končí platnost.

Praha ale nakonec rozhodla, že platnost karet vydaných v období od 1. srpna letošního roku do 31. července příštího roku o dva roky prodlouží.

Opencard už stály miliardu

Kartu Opencard vlastní více než 950 tisíc lidí. Slouží především jako tramvajenka a průkazka do knihovny, lze na ni získat také slevy.

Kritizovaný projekt Opencard už stál kolem miliardy korun. Především v počátku ho provázely problémy a nevýhodné smlouvy.

Protikorupční policie loni obvinila pět úředníků z pražského magistrátu, všichni čelí obvinění z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Dvěma úředníkům policisté tento měsíc obvinění rozšířili.

Související