Ve vedení správy Národního parku Šumava končí Jan Stráský, jehož působení bylo častým terčem kritiky ekologických aktivistů. Informaci serveru IHNED.cz potvrdil sám Stráský.

Za svého nástupce vybral Stráský náměstka a vedoucího odboru vztahů s veřejností, ochrany přírody a výzkumu Jiřího Mánka. "Při mém jmenování mě pan ministr vyzval, abych si vybral nástupce mezi těmi, kteří byli úspěšní v řízení na ředitele národního parku, s kým bych byl ochoten spolupracovat a koho bych připravil na výkon této funkce," řekl Stráský.

Ředitel parku nevěří tomu, že by jeho nástupce měnil jeho tvrdý postup proti kůrovcové kalamitě. "Pan Mánek je člověk, který má podobný názor, má i příslušnou kvalifikaci," vysvětlil Stráský.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.