Když Jiří Pospíšil ve středu přišel do svého úřadu, netušil, že to je jeho poslední den ve funkci ministra spravedlnosti. Ještě dopoledne mu premiér a stranický šéf z ODS Petr Nečas oznámil, že už ho ve vládě nechce. Prý mu nevěří.

Navíc mu vytkl, že špatně hospodaří a že jeho požadavky na navýšení rozpočtu justičního resortu o jednu miliardu korun v době plošných škrtů jsou hodně troufalé.

Pospíšil však Nečasovy důvody odmítá a nepovažuje je za relevantní. Naznačil přitom, že vše může spíše souviset s jmenováním nového vrchního státního zástupce v Praze, odkud odejde Vlastimil Rampula přezdívaný jako zametač citlivých politických kauz.

Pospíšil se totiž chystal vyhovět návrhu nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana a místo Ramuply chtěl jmenovat ústeckou žalobkyni Lenku Bradáčovou.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.