Dosud musel člověk obíhat úřady a každému zvlášť dokládat třeba změnu trvalého bydliště.

Od pondělí se to má změnit. Počátkem července totiž startuje ostrý provoz takzvaných základních registrů, tedy centrální databáze úředníků, která je nejvýznamnější elektronickou reformou státní správy v moderních dějinách. Ušetřit má čas, který lidé dosud na úřadech trávili a s tím také miliardy korun.

Méně návštěv na úřadech

Když se někdo přestěhuje, bude mu nově stačit oznámit novou adresu jen jednomu úřadu. Ten ji odešle do databáze a změnu pak zaznamenají všechny ostatní připojené agendy. Podobně je to i s uzavíráním sňatku a změnou příjmení. Do budoucna by se k databázi měly připojit i banky či operátoři.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.