Největší sumu musel ze senátorů loni splácet místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier, a to kvůli dvěma hypotékám za celkem 5,8 milionu korun. O půl milionu korun tak překonal dříve nejzadluženějšího senátora, starostu Božího Daru Jana Horníka (TOP 09).

Vyplývá to z úplného seznamu oznámení senátorů o jejich vedlejších příjmech a činnostech. K dnešnímu dni už byla oznámení v registru k dispozici od všech členů horní komory.

Dienstbier uvedl, že měl na byt hypotéku za 2,39 milionu korun, na "financování koupě nebytové jednotky" pak z dalšího hypotéčního úvěru čerpal 3,42 milionu korun. Za pronájem nebytové jednotky v pražské Šafaříkově ulici pak vyinkasoval přes 465 000 korun. Jako advokát si nevydělával, se svou firmou JDR nepodnikal.

Získal necelých 69 000 korun jako pražský zastupitel a předseda výboru Společenství vlastníků jednotek Budovy Rezidenčního centra Zvonařka. Získal také za zhruba 300 000 korun akcie Bohemians 1905, v níž je členem dozorčí rady, a to za část své půjčky této firmy.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.