Ve stínu dvou lip se krčí nenápadný bílý domek. Nad jeho vraty visí reliéf hrdého muže v univerzitní čapce a před ním vlaje rudý a černý prapor se symbolem kalicha.

Lípy však nejsou staleté. O podobu muže, jenž se pro svou pravdu nechal 6. července 1415 upálit, se mezi historiky dodnes vedou spory. A historicky nelze doložit ani to, jestli se mistr Jan Hus v domku v Husinci opravdu narodil.

Husův silný příběh si každé následující století upravilo k obrazu svému. Právě otevřená naučná stezka ukazuje ten současný.

 

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.