Pozoruhodné české derby se odehrává v karlovarské soutěži dokumentárních filmů. Stojí proti sobě zavedená osobnost českého dokumentu, režisérka Helena Třeštíková s oceňovaným časosběrným filmem Soukromé století, a stále ještě nováčci, režisér Pavel Abrahám a scenárista Tomáš Bojar s filmem Dva nula, portrétem fotbalových fanoušků během duelu Sparta-Slavie.

Dvě generace, dva rozdílné přístupy. Ať už vyhraje kdokoliv, je dvojitá účast v soutěži další dobrá zpráva pro českou dokumentární tvorbu, která už nějakou dobu zastiňuje co do pozornosti i kvality tvorbu hranou. Ostatně, kolem postranní čáry dokumentu, byť mystifikačního, se pohybuje i český zástupce v hlavní soutěži Polski film Marka Najbrta.

Dva roky příprav

Jeden fotbalový zápas dubnového dne roku 2011, třicet kamer namířených do hlediště a z dění na hřišti jen záběr na rohový praporek, u nějž se občas mihnou hráči.

Dva nula, nový dokument tvůrců České RAPubliky, zachycuje fanouškovské panoptikum na tribunách během ligového utkání mezi tradičními pražskými rivaly.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.