Silný liják opět zvedá hladiny řek na Děčínsku. Přestože déšť není zdaleka tak intenzivní jako v noci na neděli, na řece Mandavě znovu platí stav ohrožení. Stoupají také další toky.

Maximální hodinové srážky se sice pohybují jen okolo deseti milimetrů, povodí je ale už nasycené a země nedokáže vodu pojmout. Pokud déšť neustane, budou hladiny řek stoupat i nadále.

"Déšť zatím nezpůsobil žádné vážné problémy, jen v Horním Podluží jsme čerpali vodu z jednoho sklepa a u Roudnice spadl strom," informoval operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje.

Kvůli záplavám byla také uzavřena silnice 248 v Telnici na Ústecku, nyní je ale opět průjezdná.

Vodu ze sklepů čerpali i hasiči na sousedním Českolipsku. Ti také odstraňovali několik spadlých stromů.

Děčínsko a Litoměřicko postihla také noční bouřka.

Profesionální i dobrovolné hasičské jednotky tam do nedělního rána vyjížděly k 11 případům čerpání vody, v dalších 15 případech odstraňovaly spadlé stromy nebo pročisťovaly ucpanou kanalizaci.

V Litoměřicích spadla část cihlového štítu střechy starého domku na dvě zaparkovaná auta. Na místo byl povolán statik, který nařídil demolici budovy.

Deště v podvečer znovu zvedají hladiny řek na Děčínsku. Přestože zdaleka nejsou tak intenzivní jako v noci, na Mandavě znovu platí od 17:20 stav ohrožení. Stoupají i další toky, ale nijak dramaticky. Déšť není tak intenzivní, podle informací Českého hydrometeorologického ústavu jsou maximální hodinové srážky kolem deseti milimetrů. Povodí je už ale nasycené a hladiny tak budou při deštích dál stoupat.

"Déšť zatím nezpůsobil žádné vážné problémy, jen v Horním Podluží jsme čerpali vodu z jednoho sklepa, u Roudnice spadl strom," řekl ČTK operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Kvůli záplavám byla od 14:20 uzavřena silnice 248 v Telnici na Ústecku, už je ale opět průjezdná. Vodu ze sklepů čerpali také hasiči na sousedním Českolipsku a odstraňovali několik spadlých stromů. "Nebylo to ale nic velkého," dodal operační důstojník libereckých hasičů.

I noční bouřka postihla hlavně Děčínsko a také Litoměřicko. Profesionální i dobrovolné jednotky tam vyjížděly do dnešního rána k 11 případům k čerpání vody hlavně právě na Děčínsku. "V dalších 15 případech odstraňovali spadlé stromy, pročisťovali ucpanou kanalizaci a zajišťovali další události převážně na Děčínsku a Litoměřicku," sdělil ČTK mluvčí ústeckých hasičů Lukáš Marvan.

V Pekařské ulici na předměstí Litoměřic spadla část cihlového štítu střechy starého domku na dvě zaparkovaná auta. Na místo byl povolán statik, který nařídil demolici. Městská policie podle Marvana ulici uzavřela kvůli umístění jeřábu. Už v pátek řešili statici podobný případ i v ulici Horní Dubina v centru města, kde se zřítila klenba domu v rekonstrukci a hrozil sesuv štítové stěny.

Související