Plzeňská ODS se znovu jasně postavila proti svému předsedovi Petru Nečasovi. Poté, co premiér odvolal "jejich" ministra spravedlnosti, narychlo přestavěla svou kandidátku do krajských voleb.

A místo jedničky, která bude usilovat o post hejtmana, regionální sněm jmenoval v neděli právě vyhozeného Jiřího Pospíšila.

Rozhodnutí plzeňských občanských demokratů musí ještě v pondělí schválit výkonná rada strany. Předseda ODS Petr Nečas se nicméně vyjádřil, že bude rozhodnutí členské základny akceptovat.

"Budu podporovat všechny kandidáty do krajských voleb. Doufám jen, že si v Plzni vybrali dobře," poznamenal Nečas na brífinku, když v úterý uváděl do funkce nového ministra spravedlnosti Pavla Blažka.

Dosavadní jednička, bývalá náměstkyně plzeňského primátora Krejsová, uvedla, že ráda svou pozici Pospíšilovi uvolní. Kandidátka tak bude mít větší šanci na dobrý volební výsledek, shodla se Krejsová s dalšími představiteli strany v kraji.

Pospíšil o kandidatuře v krajských volbách uvažoval už dříve ještě jako ministr. Na pokyn Nečase, aby ministři nefigurovali na krajských kandidátkách, tak neučinil.

Související