Vydělávat stejně jako dosud bude pro vědce těžší. Ti, kteří mají pouze průměrné výsledky, se budou muset spokojit s menším příspěvkem na svoji práci než dosud. Naopak lépe placeny budou vědecké špičky. To plánuje Rudolf Haňka, který se prvního srpna stane hlavním vědeckým poradcem premiéra Petra Nečase.

Změní se zároveň systém hodnocení kvality výzkumu, na který vláda ročně posílá téměř šestadvacet miliard korun. Porovnávat své výsledky už totiž nebudou čeští vědci jen mezi sebou, ale nově také s mezinárodní konkurencí. Rovněž se změní systém bodování, na jehož základě se pak dělí státní peníze.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.