Snaží se úředníci ministerstva financí ovlivňovat policisty, kteří vyšetřují případ podezřelého nákupu armádních letounů?

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec pro IHNED.cz vyloučil, že by se některý z jeho detektivů zabývajících se kauzou CASA sešel s kýmkoliv z ministerstva financí, kdo by na něj vyvíjel nátlak a snažil se ovlivnit vyšetřování.

Odmítl tak informace týdeníku Respekt, podle kterých měl v polovině června neznámý emisar z resortu ministra Miroslava Kalouska (TOP 09) navštívit přímého nadřízeného vyšetřovatele kauzy Jiřího Mazánka.

Policistu měl na schůzce přesvědčovat, že policie jde špatným směrem, když se snaží obvinit místopředsedkyni sněmovny Vlastu Parkanovou, bývalou ministryni obrany a Kalouskovu stranickou kolegyni.

„Mohu vyloučit schůzku kohokoliv z detektivů, kteří se zabývají kauzou CASA, s kýmkoliv, kdo by intervenoval do trestního řízení,“ řekl Martinec serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.