Podnikatelka Ivana Salačová, která byla obviněna společně s poslancem Davidem Rathem a dalšími šesti lidmi v korupční kauze údajně zmanipulovaných zakázek Středočeského kraje, se rozhodla spolupracovat s policií, částečně se doznala a jako jediná byla zatím propuštěna z vazby.

Podle informací deníku Právo chce Salačová kvůli mírnějšímu trestu získat institut tzv. spolupracujícího obviněného. A k tomu je zapotřebí podle právníka Františka Šejnosta například to, aby policii sdělila nové skutečnosti. "Nestačí, aby se přiznala k tomu, co je jí kladeno za vinu," řekl Šejnost v České televizi.

Obhájce V. Veverka:

"Nerad bych zabíhal do detailů. Mohu uvést, že (klientka Salačová) popsala svou roli při jednání s obviněnými Kottem a Pancovou."

"Dohodli jsme se, že informace, zda šlo o korupci, nebudu sdělovat. S Rathem se setkala jen třikrát, kvůli nějakým detailům staveb, nešlo ale o žádné ovlivňování."

Advokát Tomáš Sokol, který v kauze zastupuje Rathovy blízké spolupracovníky Kateřinu Pancovou a exposlance Petra Kotta, si ale nemyslí, že by Salačová do policejního protokolu nadiktovala informace, které by detektivové nevěděli.

Víte, co paní Salačová vypovídala?

Ano, mám protokol.

A podle toho, co jste se tam dozvěděl, máte pocit, že výpověď paní Salačové může vaše klienty ohrožovat?

Vy to berete jako černé, anebo bílé. Já bych se k tomu raději nevyjadřoval. Dostal bych se do hodnocení celého případu, ale jsem vázán mlčenlivostí. Ale obecně se dá říci: žádný rozsudek či žádné osvobození není obvykle postaveno na jediném důkazu, tudíž se nedá úplně hovořit o nebezpečí. Prostě se jen doplňuje kruh nějakých důkazů.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 60 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.