Neobvyklým způsobem začalo středeční ráno v klášteře Panny Marie Sněžné v Praze na Novém Městě.
Odborná komise pověřená pražským arcibiskupem Dominikem Dukou tam z podlahy kaple sv. Michala vyzdvihla v zapečetěné schránce ostatky čtrnácti františkánů, kteří byli před 401 roky násilně zabiti pražskou chudinou.

Dřevěná bedna úplně nesplnila představy, které od ní v klášteře očekávali. "Čekali jsme, že bude vypadat jinak. Například, že budou ostatky rozděleny do několika samostatných schránek," upozornila správkyně kláštera Amáta Wenzlová.

Po otevření bedny se před odborníky objevily pozůstatky několika těl. Vědci dopředu nevěděli, jak přesně bude obsah schránky s ostatky vypadat. A ani její otevření jim na první pohled nedalo jasnou odpověď.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.