Poslanci ve středu večer vydali Vlastu Parkanovou k trestnímu stíhání. Vydrželi se o tom ale hádat celých pět hodin. "To si říkáte právní stát? Styďte se!" volal například největší obhájce Parkanové ministr financí Kalousek.

"Většina národa ví, že výroky pana Kalouska jsou výroky potrefené husy," vrátil mu to poslanec ČSSD Křeček.

Během projevů ve sněmovně se dostala na přetřes i odbornost Parkanové v oblasti obrany státu nebo co dokážou letouny CASA. Podívejte se, která slova během středečního odpoledne ve sněmovně padla.

Miroslav Kalousek (TOP 09): "Vydáme-li Parkanovou, tak musíme vydat všechny. ... Protože hlasováním zrušíte imunitu de facto, v následujících dnech předložím novelu o úplném zrušení poslanecké imunity. ... Větší hloupost už nám na stole nepřistane do konce tohoto volebního období," podotkl.

Stanislav Křeček (ČSSD): "Pan ministr Kalousek má pravdu, když říká, že letoun CASA je unikát. Nelítá, nic neuveze a ještě má mizerný obranný systém."

Jan Hamáček (ČSSD): "Letouny CASA se proslavily jen tím, že odvezly dvakrát do Mongolska koně Převalského. To je jistě záslužný výkon, ale kvůli tomu je asi česká armáda nekupovala."

Lubomír Zaorálek (ČSSD): "Neurochirurg radí generálům, co mají nakoupit," řekl na adresu bývalého ministra obrany Martina Bartáka, který je původní profesí lékař a byl náměstkem Parkanové.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.