Ministerstvo dopravy se chce kvůli potížím s novým registrem vozidel vrátit k původnímu systému, který spravovalo ministerstvo vnitra.

Serveru iDNES.cz to řekl náměstek ministerstva vnitra Radek Šmerda. Nový registr vozidel ministerstvo dopravy provozuje od pondělí. Za tři dny provozu ho ale provází řada potíží, v pondělí byl systém několik hodin zcela mimo provoz.

Ministerstvo dopravy přišel nový registr vozidel na 47 milionů korun. Jsou v tom zahrnuty náklady na tvorbu počítačové aplikace a za nákup výpočetní techniky.

Od začátku minulého týdne byl systém odstaven, protože bylo potřeba přesunout data ze starého registru, který spravovalo ministerstvo vnitra. I přes dlouhou odstávku se nepodařilo systém spustit bez potíží.

Celkem v Česku existuje 206 míst, kde je možné vozidla registrovat. Problémy se nevyhnuly žádnému z nich.

Nový centrální registr vozidel měl být přitom podle ministerstva dopravy přehlednější, měl umožnit například registraci značek na přání nebo převod registračních značek mezi vozidly jednoho majitele. A měl být také napojený na základní registry, policii a evidenci kradených aut v zahraničí.

Silniční dopravci kvůli nefunkčnímu novému registru vozidel přicházeli o tisíce korun denně. Sdružení Česmad Bohemia proto bude podporovat případné žádosti firem o náhradu škod od státu.

Související