Zbrojní zakázky jsou spojeny s "postranními poplatky" všude na světě, říká předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg. Vlasta Parkanová je ale podle něj v kauze letadel CASA nevinná.

HN: Vy jste byl před třemi lety ve vládě, která o letounech CASA hlasovala. Takže byste na otázku, jestli „tam něco smrdí“, mohl docela dobře umět odpovědět.

Nesu spolu s celou vládou jistou politickou odpovědnost. Ale jako ministr jsem musel vycházet z podkladů, které tehdy ministerstvo obrany předložilo. Já nemohu z Černínského paláce zkoumat, jestli předložená cena letadel odpovídá pravdě. Možná to byla chyba, že jsem to nezkusil, ale prostě jsem vyšel z toho, co předkládali.

Z dnešního hlediska bych asi požádal, aby nám byly předloženy porovnání s dalšími nabídkami, třeba s italskými stroji Spartan. Ale s odstupem je chytrý každý.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.