Poslanci ODS se poprvé od voleb otevřeně postavili proti vlastnímu premiérovi. Na úterním uzavřeném jednání klubu zkritizovali vládní změny daňových zákonů, které má v pátek definitivně schvalovat sněmovna. Nelíbí se jim, že balíček zavádí milionářskou daň, omezuje výdajové paušály a zvyšuje DPH.

Jednání klubu se oproti obvyklé hodině protáhlo na celé tři hodiny a někteří premiéra tak rozčílili, že dokonce zvyšoval hlas a používal velmi expresivní výrazy. Během jednání rozhořčený Nečas podle informací Hospodářských novin dokonce vyzval nespokojence, ať ho z čela ODS odvolají.

Proti svému premiérovi, který požadoval bezpodmínečnou poslušnost při hlasování o daňových změnách, se otevřeně postavilo jen několik poslanců, v neformálních rozhovorech ale premiéra kritizuje téměř polovina klubu.

"Za 18 let, co jsem v ODS, si zasloužím respekt premiéra, měl by brát zřetel na mé názory," neskrývá rozčarování zlínský poslanec Tomáš Úlehla, který spolu s kolegy Šťastným, Šnajdrem a Petrem Tluchořem patří mezi otevřené kritiky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.