Policejní prezident Petr Lessy tvrdí, že jej telefonicky kontaktoval ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) a vyčítal mu, jak policisté postupují v případě vyšetřování nákupu dopravních letadel CASA. Miroslav Kalousek připustil, že Lessymu volal, odmítá však, že by jej jakkoliv zastrašoval.

Rovněž poslanec Petr Skokan (VV) tvrdí, že mu Miroslav Kalousek vyhrožoval.

Zeptali jsme se několika desítek osobností veřejného života i politiků na jednotnou otázku. Měl by Miroslav Kalousek odejít z vlády?

Osobnosti veřejného života se jednoznačně neshodují, naopak reakce poslanců TOP 09, které redakce IHNED.cz rovněž oslovila, jsou jednotné: Kalousek by odstupovat neměl. Zdrženlivý byl z odpovědí pouze poslanec Jan Farský: "Svůj názor řeknu panu ministrovi. Ale ne přes média," prohlásil.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.