Policejní prezident Petr Lessy si za svými výroky o hovoru s Kalouskem pevně stojí. A to i za cenu toho, že je ochoten podstoupit výslech na detektoru lži.

Je však otázka, zdali Lessyho prohlášení není jen planým gestem. Detektor lži se sice používá při policejním vyšetřování, výsledky však mohou být použity jen jako doprovodný materiál. Nemohou samy o sobě sloužit jako důkaz u soudu.

Detektor lži totiž není zdaleka bezchybný a zkušení "mazáci" jej dokážou obelhat. Na druhou stranu, kdyby detektor lži fungoval naprosto dokonale, mohli bychom se dávno obejít bez velké části policejních vyšetřovatelů a zřejmě i soudců. Tato představa je však velmi vzdálená realitě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.