Během pondělí vydal ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) svému náměstkovi Miroslavu Drobnému stručný a jasný pokyn: Jedeme do Plzně.

Dobeš se chtěl na západě Čech na vlastní oči přesvědčit, jak jeho lidé, úředníci a počítačoví experti z firmy ATS-Telcom dávají dohromady software nového centrálního registru vozidel, který se od minulého potýká s obrovskými problémy.

Podle Dobeše by ale kolaps jako minulý týden už neměl hrozit. "Systém je pomalý, ale funguje. Jsme v bodě jedna, teď už bude jen lépe," řekl Dobeš serveru IHNED.cz na cestě z Plzně.

A potvrdil, že až pečlivě prozkoumá tendr na systém centrálního registru, který byl zadán bez výběrového řízení, mohou někteří jeho manažeři čekat vyhazov. Jména ale zatím ministr prozradit nechce.

O personálních změnách jste hovořil už minulý týden. Kdy k nim dojde?

Až ve chvíli, kdy se situace kolem systému uklidní. Uvidíme, jak bude probíhat tento týden. Řadu chyb si uvědomujeme. Prostě není to tak, že najednou budeme všichni očištěni, když to bude fungovat. Ne. A mohu zopakovat, že ve chvíli, kdy systém centrálního registru vozidel dostaneme do rozumného stavu, podrobně své chyby rozebereme a vyvodíme z toho důsledky, které budou mít dopady i na personální záležitosti na ministerstvu dopravy.

Máte už jasno, kolik lidí by mohlo na chyby při přípravě projektu doplatit?

Nebudu mluvit o počtech. Půjdeme po zodpovědnosti jednotlivých odborů a vše vyhodnotíme.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.