Už od května pomáhá s programem veřejnoprávního Radiožurnálu bývalý klíčový muž Novy Martin Ondráček. Pracuje tu na částečný úvazek. "Máme například nového pana šéfredaktora, kterého jsem pomáhal vybrat," uvedl Ondráček příklady, co se mu za tři měsíce v nové práci povedlo.

Kromě Ondáčka má Český rozhlas další tři externí poradce. Například Petra Dvořáka, někdejšího majitele rozhlasového domu City Multimedia (rádia City, Blaník a Oldie), který do ČRo nastoupil v březnu.

Dvořák a Ondráček mají na starosti celkový programový formát Radiožurnálu. Ovlivňují podobu zpravodajství, poskytování servisních informací i toho, co se bude vysílat za hudbu.

Se stanicí spolupracují i Daniel Takáč a Petr Bušta. Takáč, redaktor a moderátor České televize, je i bývalým šéfredaktorem zpravodajství televize Prima. Bušta do rozhlasu přišel ze stejné stanice jako Ondráček, působil jako editor zpravodajství TV Nova.

"Pan Takáč a pan Bušta jsou najatí na záležitosti kolem fungování editorů ve zpravodajském vysílání, protože s tím mají oba dostatečné zkušenosti," vysvětluje mluvčí ČRo Jakub Čížek, proč si stanice vybrala tyto dva poradce.

Zatím jste si přečetli 60 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.