Celoevropský průzkum EU Kids Online hodnotí, jak se evropské děti na internetu chovají. A Česko vychází jako stát, kde se mladiství výrazně častěji dostávají do rizikových situací, například v seznamování s cizími lidmi.

„Evropský průměr překračují v tomto směru téměř dvakrát. Česko se tak spolu s Estonskem, Litvou a Švédskem řadí na přední příčky pomyslného žebříčku, co se týká seznamování se s neznámými lidmi,“ říká David Povolný, mluvčí brněnské Masarykovy univerzity, která letos na jaře výzkum v Česku prováděla. V celé Evropě se do něj zapojilo 25 tisíc dětí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.