Těsně po úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla v prosinci loňského roku se po celé zemi zvedla vlna plánů na uctění politikovy památky. Mezi nejčastější návrhy patřilo přejmenování ulice, náměstí či jiného významného místa.

Zatímco největší stavba, která má nést Havlovo jméno, tedy letiště v Praze Ruzyni, na své přejmenování ještě čeká, jiná města v republice už své plány realizovala.

Jedním z prvních měst, která k přejmenování skutečně přistoupila, byla Kadaň. Už v prosinci místní zastupitelé odsouhlasili změnu názvu Fučíkovy ulice na Havlovu ulici, od 1. července ulice toho jméno skutečně nese.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.