Francie je oblíbenou destinací Čechů, kteří sem jezdí především za kouzlem hlavního města. Kromě Paříže ale láká turisty i Azurové pobřeží nebo francouzské Alpy.

Právě minulý čtvrtek na Mont Blanku při nejhorší katastrofě za posledních deset let zahynulo devět horolezců, nečekaně tam spadla lavina. Další dva horolezci na nejvyšší hoře Evropy v sobotu umrzli.

"Ve vysokohorských oblastech je důležité nepodceňovat náročnost terénu a klimatické podmínky, nezapomínat na připojištění pro vysokohorskou turistiku a na speciální připojištění na sport," varuje ministerstvo zahraničí.

Vyšetření u specializovaného lékaře stojí ve Francii zhruba 50 eur, informovala v on-line rozhovoru se čtenáři severu IHNED.cz česká velvyslankyně ve Francii Marie Chatardová.

O náhradu nákladů včetně spoluúčasti mohou zažádat jen pacienti, kteří mají uzavřené připojištění.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.