Je 16. února a David Rath právě vyinkasoval 168 tisíc eur. Za "Kolín". A hned se v domě jeho pobočníka Petra Kotta řešila další delikátní věc: jak se bude dělit další úplatek - za rozjetou zakázku na vybavení do nového pavilonu v nemocnici v Mladé Boleslavi.

"Vy si necháte půlku," rozhoduje Rath. "A já vyřeším tu druhou půlku."

Nové odposlechy, na jejichž základě chtějí detektivové poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha stíhat kvůli dalším třem úplatků, podstatně zvyšuje možnost, že bude ještě nedávno významný politik usvědčen z korupce. Hrozí mu až dvanáct let.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.