Šéf kolínské nemocnice Petr Chudomel jako první zdravotnický manažer otevřeně připustil, že ředitelé středočeských krajských nemocnic neměli za bývalého hejtmana Davida Ratha prakticky žádné klíčové rozhodovací pravomoci. Nepřímo tak potvrdil to, o čem se povídalo už dávno: tedy že se ředitelé postupně stali pouhými figurkami v Rathových rukou.

„O všem podstatném se rozhodovalo na kraji. Role ředitelů byla především výkonná a organizační, mohli jsme rozhodovat o investici v maximální výši dvou milionů korun,“ řekl Chudomel serveru IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.