Policejního prezidenta Petra Lessyho vmanipulovala do konfliktu s ministrem financí Miroslavem Kalouskem opozice, tvrdí vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM).

Jestli lže Kalousek, anebo Lessy, nechce soudit, ale to, že je policie pod tlakem, považuje za hotovou věc.

"V české politice obecně existuje přesvědčení, že je potřeba mít vliv na policii a státní zastupitelství, aby byl klid a bezpečí, což je hrozná věc," říká Peake.

Jak se vám jako vicepremiérce pro boj s korupcí líbí, když se v korupční kauze CASA vzájemně osočují ze lži ministr financí s policejním prezidentem?

Je to celé zbytečné. Mohlo to celé projít tiše. Reakce politiků na kauzu CASA byla nepřiměřená, stejně jako postup policejního prezidenta. Všem aktérům to ublížilo. Ale to, že se Miroslav Kalousek za svou stranickou kolegyni Vlastu Parkanovou velmi silně bil, se dá pochopit. Částečně to mohl dělat proto, že se na rozhodování o letadlech CASA také podílel, částečně proto, že se to týkalo jeho stranické kolegyně, a částečně to byl pud sebezáchovy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.