Vicepremiérka a předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake obdržela e-mail, v němž jí kdosi vyhrožuje zabitím a únosem jejích dětí.

Na případ upozornil server Novinky.cz. Peake informace později potvrdila. Mail prý předala Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Jeho šéf Robert Šlachta to odmítl jakkoli komentovat.

"Nechci nic podceňovat, kdyby někdo vyhrožoval mně, tak to překousnu, ale když si někdo bere do úst moji rodinu… Strach nemám, do mého života to nijak nezasáhne, ale je to ubohost, když si někdo vybere političku a k tomu matku," prohlásila.

Trestní oznámení ale zatím místopředsedkyně vlády nepodala a ani nepožádala o ochranku.

Podle serveru je pod zprávou podepsán jakýsi Karel Novák, který Peake varuje před skupinou osob, která ji údajně chce zabít "ještě v tomto roce". Podle pisatele dopisu hrozí zabití i premiéru Petru Nečasovi (ODS) a ministru financí Miroslavu Kalouskovi (TOP 09).

Šéfka nové parlamentní strany uvedla, že podobnou situaci zažila zhruba před půl rokem. Tehdy se rovněž obrátila na policii.

Vicepremiérka Peake: Kalousek je hrubián. Jak se projevuje, je zbytečné - čtěte ZDE

Nečasova vláda škrtá už i v protikorupční strategii, Peake narazila na komplikace - čtěte ZDE

"Na člověka přišli, byla to planá výhrůžka, a byl v podstatě politováníhodný. Vizitku na příslušného policistu jsem měla, tak jsem se na něj obrátila i v tomto případě," dodala Peake.

V minulosti se vyhrožování členům vlády či jejich rodinným příslušníkům již vyskytlo.

V roce 2009 například policie přidělila ochranku synovi tehdejšího předsedy úřednické vlády Janu Fischerovi, kterému vyhrožovala extremistická organizace White Justice.

Související