První soutěžní utkání nové domácí fotbalové sezony bude souboj o Superpohár mezi českým mistrem a vítězem pohárové soutěže. Liberec na svém hřišti přivítá Sigmu Olomouc, která se jako první tým v tříleté historii Superpoháru pokusí získat trofej coby pohárový vítěz.

Zápas začne v Liberci v 17:30, vítěz získá prémii milion korun, poražený tým 500 tisíc. Server IHNED.cz utkání sleduje v podrobné on-line reportáži.

Úvodní sestavy:

FC Slovan Liberec: Bičík - Kušnír, Tóth, Kelič, Fleišman - Breznaník, Butenin, Štajner, Vácha - Delarge, Šural. Trenér Jaroslav Šilhavý

SK Sigma Olomouc: Zlámal - Vepřek, Škerle, Golban, Janotka - Rossi, Hořava - Schulmeister, Doležal, Navrátil - Ordoš. Trenér Roman Pivarník

On-line reportáž

On-line reportáž byla ukončena
17:31
Utkání bylo zahájeno

Utkání na poloprázdném stadionu U Nisy zahájil výkopem ligový mistr. Míč doplachtil do autu, brankář Sigmy Zlámal bude odkopávat od vlastní brány.

17:33

2. minuta Obránce Sigmy Golban hostům pořádně zavařil. Centr z levé strany totiž skluzem málem usměrnil do vlastní brány. Liberec poté kopal roh, kterému se už Olomouc dokázala ubránit.

17:34

4. minuta Delarge svou rychlostí potrápil hostující obranu. Na pravé straně se prohnal kolem Škerleho, který ho ale v poslední chvíli stačil čistě poslat k zemi a odstavit od míče.

17:35

6. minuta Lukáš Vácha přišel uprostřed hřiště hloupě o míč a nabídl Olomouci krásnou příležitost ke kontru do otevřené obrany. Po pravé straně táhl brejk Schulmeister až k brankové čáře, odkud před bránou hledal Doležala. Tomu ale k míči několik kroků scházelo.

17:40

10. minuta Liberec se snaží obranu Sigmy překonat dlouhými pasy na svá rychlá křídla, což se mu ale zatím úplně dobře nedaří.

17:42

12. minuta Štajner prodloužil za obranu na Delarga, který nestál v ofsajdu a mohl postupovat sám na Zlámala. Ten situaci výborně přečetl a před rychlonohým záložníkem dokázal vysoký míč včas důrazně vyboxovat.

17:44

14. minuta Štajner tentokrát rozdával chytré pasy po zemi, ale Breznaník už v ofsajdu stál.

17:45

16. minuta Sigma zahrávala standardku a zvolila šikovný signál na Vepřeka, který stál u postranní čáry. Jeho centr do přehuštěného prostoru prolétl malým vápnem, ale nejblíž k němu měli pozornější obránci Liberce.

17:46

17. minuta Další standardku Olomouce v krátkém sledu odhlavičkoval Kelič do bezpečí.

17:50

20. minuta Liberci po dlouhé době zafungovala kombinace a byla z toho hned velká šance. Štajner na sebe na hranici vápna navázal dva hráče a uvolnil do nájezdu z úhlu Breznaníka. Ten se snažil vyběhnutého Zlámala lobovat, ale překopl jak brankáře, tak bránu.

17:55
Liberec - Olomouc 0:1!

24. minuta Sigma Olomouc jde do vedení, obrovský kus práce odvedl Schulmeister, který vybojoval v tvrdém souboji míč a dokázal parádně odcentrovat přesně na hlavu MARTINA DOLEŽALA, který už nemohl mít problém poslat z malého vápna míč za bezmocného Bičíka!

17:56
Olomouc bude kopat penaltu!

25. minuta To jsou hodně kruté momenty pro Liberec. Navrátil totiž v pokutovém území přebral míč a doslova si došel pro penaltu. Za žlutou kartu ho už ve střelecké pozici poslal k zemi Fleišman!

17:57
Liberec - Olomouc 0:2!

26. minuta MICHAL ORDOŠ bez problémů poslal míč po zemi k pravé tyči a posílá Olomouc do dvoubrankového vedení!

17:59

29. minuta Liberec se vrhl do útoku, ale Keliž z otočky na penaltovém puntíku vysoko přestřelil.

18:00

30. minuta Další rychlá kombinace Liberce, která volala po brance. Šural se krásně uvolnil a přihrávkou proti noze nabídl prostor pro střelu Štajnerovi. Zkušený záložník z hranice vápna těsně přestřelil.

18:04

34. minuta Delarge se v těžké pozici dokázal odpoutat od obránců a taky vypálit. Zlámal ale celou situaci výborně ustál.

18:08

38. minuta Hořava se uvolnil na středu hřiště a mohl si vybrat, na které křídlo hru rozehraje. Ještě předtím ho ale stihl taktickým faulem zastavit Butenin. Zasloužená žlutá karta pro libereckého hráče.

18:12

41. minuta Liberec kombinuje na soupeřově polovině, ale v klíčových chvílích útočné akce mu schází přesnost.

18:13

44. minuta Delarge dvěma rychlými kroky získal zdánlivě ztracený míč a vybojoval velkou šanci pro Šurala. Ten se s ničím nepáral a z pravé strany okamžitě vypálil. Jeho dělovku zlikvidoval jistý Zlámal.

18:15
První poločas skončil.
18:31

Liberec před druhým poločasem střídá. Ne moc viditelného Butenina nahradí Bosančič.

18:31
Druhý poločas byl zahájen
18:36

50. minuta Delarge se dral do šance, ale před dotírajícím obráncem nedokázal podržet míč.

18:39

53. minuta Ve druhé půli je zatím hra hodně nervózní a plná nepřesností.

18:40

55. minuta Navrátil se zbavil na rohu vápna Kušníra a dostal se do skvělé střelecké příležitosti. Dělovkou mířil ke vzdálenější tyči, ale trefil jen hruď Tótha, kterému museli pomáhat spoluhráči s vyraženým dechem.

18:41

55. minuta Kušnír ostře podrazil Navrátila a dostává žlutou kartu.

18:46

60. minuta Vepřek hlídal míč putující do autu a asi mu pořádně zatrnulo, když přispěchal Šural a tělem ho poslal k zemi. Vepřek se ale dokázal včas zorientovat a situaci v pokutovém území zachránit.

18:49

64. minuta Druhý poločas moc šancí nenabízí. Sigma se totiž zatáhla a v devíti lidech brání prostor kolem pokutového území, sama moc důvodů vyrážet dopředu nemá.

18:52

66. minuta Trenér Šilhavý se snaží něco s hrou Liberce v útoku udělat. Stahuje agilního Delarga a posílá na trávník Musiola.

18:56

70. minuta Na hřišti se toho stále moc neděje, Olomouc střídá. Ze hry jde střelec první branky Doležal, chuť Superpoháru okusí Pospíšil.

19:02

73. minuta Liberecké akce končí pravidelně na šestnáctce, neujala se akce Musiola ani Breznaníka.

19:04

77. minuta Šural už přemýšlel, jak zakončí samostatný únik z poloviny hřiště, jenže se najednou ozval hvizd rozhodčího pro ofsajd. Liberec bouří, ale není mu to nic platné. Rozhodčí spornou situaci vyřešil ve prospěch obrany.

19:05

79. minuta Schulmeister se dostal u levé tyče k hlavičce, ale v těžké pozici nezamířil přesně.

19:09

83. minuta Fleišman zahrával standardku z dvaceti metrů, ale trefil jen zeď. Liberec si bude muset na ohrožení brány ještě počkat, protože Šural následný centr přetáhl.

19:12

87. minuta Janotka procpal míč na Hubníka, který se hlavou na bližší tyči položil do míče. Bráněn Tóthem ale bránu Liberce netrefil.

19:16

90. minuta Liberec v zárodku přečíslení zastavil ofsajd.

19:16

90. minuta Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

19:17

92. minuta Už nic nenasvědčuje tomu, že by Liberec s výsledkem něco udělal. Pořadatelé proto na trofej začínají přibíjet štítěk s nápisem Sigma Olomouc.

19:19

93. minuta S bolestivou grimasou a za postranní čárou sleduje zbytek utkání zraněný Breznaník. O vítězi je rozhodnuto.