Ani odvolání klíčového svědka v případu nákupu španělských letadel CASA nevrátilo Karlu Daňhelovi bezpečnostní prověrku, kterou mu v březnu odebral Národní bezpečnostní úřad. V pondělí si přímo na úřadě vyzvedl zamítavé stanovisko. Daňhel podle svých slov takový výsledek očekával a chce na konci září odejít do civilu.

„Dnes (v pondělí) jsem si výsledek rozkladu vyzvedl a jeho stanovisko je zamítavé, což mě nepřekvapuje. Ostatně to již dopředu avizoval doktor Barták (dřívější náměstek ministra obrany),“ potvrdil Daňhel.

NBÚ odebral Daňhelovi bezpečnostní prověrku s odůvodněním, že jednal proti ekonomickým a obranným zájmům státu. Další informace, které by tento důvod osvětlily, jsou však podle úřadu tajné. Jednou z příčin by však mohla být i Daňhelova tíživá finanční situace spojená s komplikovaným rozvodem.

„Ve chvíli, kdy máte finanční problémy, jste v tomto ohledu brán jako rizikový faktor s tím, že vám někdo může něco nabídnout,“ řekl Daňhel.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.