Nefunkční centrální registr vozidel může stát Pavla Dobeše ministerské křeslo. Premiér Petr Nečas v úterý zvýšil na Dobeše tlak. Chce po něm nejen potrestání viníků z ministerstva, ale pokud se nepodaří systém rozběhnout do pátku, i ministrovu demisi.

"Očekávám do pátku, že systém registrace vozidel bude běžet bez kolapsu a veřejnost bude informována o tom, že je možné přijít a nechat se bez problémů odbavit. Zároveň počítám s tím, že bude vyvozena personální odpovědnost. Pokud bude i nadále kolabovat, očekávám okamžitou demisi ministra dopravy," uvedl Nečas.

Dobeš je podle připraven rezignovat, pokud systém do pátku spolehlivě nepoběží. "V tuto chvíli máme ujištění, že infrastruktura bude plně funkční. Pokud tomu tak nebude, tak je zcela zjevné, že v pátek proběhne jasný krok z mé strany," řekl Dobeš na tiskové konferenci v úterý večer.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.