Některé chyby registru vozidel se budou opravovat několik dalších měsíců, připouští v rozhovoru pro IHNED.cz ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM). Mělo by jít podle jeho slov ale jen o zdvojené údaje u některých registrací, což by nemělo systém nijak ohrozit.

Bylo nutné spouštět systém už 9. července? Nešlo jeho spuštění odložit, když ještě nebyl připraven?

Moji mě  podřízení informovali, že systém je plně připravený ke spuštění ze strany dodavatele i ministerstva dopravy, což mě vedlo k jeho spuštění. Druhá věc je problematika napojení na základní registr a evropské systémy EUCARIS (Evropský systém výměny informací o motorových vozidlech - pozn. red).

Dnes existující duplicitní data v novém systému nebudou v budoucnu vůbec možná. Nemusí se navíc jednat pouze o data chybná. Může existovat auto, které má dva nebo tři technické průkazy. A já se ptám: Bylo to zcela náhodné, nebo to bylo umožněno nějakou chybou systému? Nový systém toto neumí, což může způsobit velké problémy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.