Podle bezpečnostního poradce Andora Šándora, který dříve působil jako náčelník vojenské zpravodajské služby, Česko v jednání o pokračování pronájmu stíhaček Jas-39 Gripen zaspalo. Do listopadu se musí rozhodnout, jestli česká armáda zůstane u Gripenů. Šándor by ale mnohem raději v armádě viděl americké letouny F-16

Je pravděpodobné, že Česko od pronájmu Gripenů odstoupí?

Pokud se Švédové neumoudří, tedy nesníží požadovanou částku za roční pronájem letounů, mělo by Česko od smlouvy určitě odstoupit. Problémem je, že se o ceně mělo vyjednávat dřív, už před rokem rokem a půl, protože teď mají Švédové pocit, že nám nic jiného nezbývá. Z jejich nabídky je to také celkem patrné, protože jimi navržená sleva je minimální.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.