V okně domu na pomezí Hradčan a Malé Strany visí povolení k stavbě, kolem "kmitají" dělníci. Čilá aktivita je vidět i nad budovou, na nepřístupné stráni, kterou si vlastník domu pronajal od hlavního města. Oficiálně proto, aby ji zvelebil.

Pozemky zarostlé divokou zelení těsně doléhají ke Kramářově vile, sídlu českých premiérů. A zároveň sousedí s domem zmíněné společnosti Dartincer, která za jeho užívání platí Praze pouhých 225 tisíc korun za rok. Zároveň se firma velmi intenzivně připravuje na to, že tyto dvě nezastavitelné parcely získá. Magistrátu i Praze 1 už poslala žádost o koupi pozemků. Na případ jako první upozornil server Česká pozice.

Není snadné dopídit se toho, proč chce firma utrácet miliony za stovky metrů čtverečních v samém centru města. Počítá s nimi jako se zahradou hotelu či příjezdovou cestou k luxusním bytům? Bez odpovědi. Dartincer je typickým příkladem společnosti s anonymními akciemi, tedy subjektu, který může vlastnit doslova každý, ale není možné oficiálně zjistit kdo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.