Socha svatého Rocha, ochránce proti moru, zdobila až do 90. let výklenek kostela v Lukách na Karlovarsku. Poté se ale stala obětí jedné z krádeží, které se v kostele odehrály.

„Co mi lidé vyprávěli, tak přijeli hodní Němci, kteří celý kostel nafotili. Fotky pak věnovali tehdejšímu faráři, aby měl dokumentaci. No a podle fotek se pak kradlo,“ vypráví současný farář Petr Řezáč.

On sám už proto focení zakazuje a o pamětihodnostech kostela příliš nevypráví. "Situace tehdy došla až tak daleko, že bývalý farář už krádeže nehlásil. Říkal, že by pořád musel chodit jen na policii," dodává Řezáč.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.