Na čáslavském letišti se v pondělí objevil dvoumístný letoun L-159. Nepřiletěl, přijel po zemi.

Spolu s dalšími čtyřmi Alkami české ministerstvo obrany dříve stroj vyměnilo za jedno z letadel CASA. Dvoumístný podzvukový letoun se do Česka vrátil kvůli problémům, které se objevily na zakoupených španělských strojích.

"Letoun L-159 byl na základě lednové dohody o narovnání mezi ministerstvem obrany, společností Omnipol a konsorciem EADS vrácen zpět do České republiky. Jedná se o část kompenzace za nesplnění závazků plynoucích ze smlouvy na nákup letounů CASA pro Armádu České republiky," uvedl pro ČTK Jiří Štábl z tiskového oddělení ministerstva.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.