Výstavba domova důchodců a rekonstrukce zimního stadionu v Přerově může stát místního primátora a senátora Jiřího Lajtocha z ČSSD, jeho tři kolegy z rady a dva úředníky svobodu.

Protikorupční policie se totiž domnívá, že při zadávání veřejných zakázek porušili zákon a zneužili své pravomoci.

Státnímu zastupitelství proto navrhli šestici obžalovat. Původně hrozilo stíhání až 13 lidem.

V případě výstavby městského domova důchodců a rekonstrukce zimního stadionu nad rámec schválených zakázek mělo dojít k provedení stavebních prací, které nebyly obsaženy v původní dokumentaci. Ceny těchto „víceprací“ přesáhly zákonem stanovený limit ve výši 20 procent z původní hodnoty díla, aniž by bylo zahájeno příslušné zadávací řízení," vysvětluje mluvčí Úřadu pro odhalování korupce a finanční kriminality Jaroslav Ibehej.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.