Stačí krátký pohled do registru veřejných zakázek, a je jasné, že Přerovská stavební společnost má v Přerově výjimečné postavení.

Devět z deseti největších zakázek totiž firma získala právě od radnice nebo od městských společností. Na mnoha dalších se podílela jako subdodavatel.

O náhodu podle všeho nejde. Přerovská stavební má těsné a mnoho let budované vazby na vedení radnice složené převážně z členů ODS a ČSSD. Figuruje také v kauze primátora a senátora Jiřího Lajtocha (ČSSD), kterého chce policie postavit před soud kvůli městským zakázkám. A taky proto, že politikovi podle vyšetřovatelů postavila Přerovská stavební bazén a pak nevymáhala jeho doplacení.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.